skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

Filtr
 • SPOTKANIE Z TWÓRCAMI LUDOWYMI

  W związku z realizacją programu edukacji regionalnej przez cały tydzień dzieci poznawały bogatą kulturę i tradycje naszego regionu. Oprócz wielu ciekawych zajęć, poznawania dawnych zwyczajów i obrzędów, śpiewania ludowych przyśpiewek, wizyty w muzeum, dzieci również miały okazję gościć w przedszkolu osoby, które swoją pracą i zamiłowaniem dbają o tradycje i kulturę ludową aby ciągle była żywa i nie została zapomniana, przekazując tym samym jej piękno.Tymi osobami byli twórcy ludowi, hafciarka pani Janina Lorczyk i rzeźbiarz pan Józef Lizoń, zaproszeni goście opowiadali o swojej pracy, pokazywali narzędzia jakimi się posługują i piękne wytwory swojej pracy i wyobraźni. Przedszkolaki z przyjemnością oglądały stroje regionalne, wsłuchiwały się w gwarę i opowieści twórców a na zakończenie obejrzały piękną wystawę Pana Lizonia, która jeszcze przez jakiś czas pozostanie ozdobą naszego przedszkola.  

  {phocagallery view=category|categoryid=55|limitstart=0|limitcount=5|imageshadow=none|imageordering=9}

  więcej zdjęć w galerii

 • ZWIEDZANIE MUZEUM

  W dniu 19 września dzieci w ramach zajęć z edukacji regionalnej  zwiedzały Muzeum Lachów Sądeckich. W Muzeum znajdują się zbiory  które zostały  przekazane przez Zofię i Stanisława Chrząstowskich. Dzieci mogły obejrzeć  stroje i hafty podegrodzkie, oraz przedmioty użytku codziennego, sprzęty i narzędzia gospodarskie. Zobaczyli również sztukę ludową związana z tradycyjnymi świętami rodzinnymi i dorocznymi: różdżki weselne, palmy wielkanocne, wieńce dożynkowe, szopki, gwiazdy kolędnicze, turonie, konik. Dzieci uważnie oglądały eksponaty,  były ciekawe i zadawały pytania.

  {phocagallery view=category|categoryid=54|limitstart=0|limitcount=5|imageshadow=none|imageordering=9}

  więcej zdjęć w galerii