skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

Filtr
 • Rekrutacja 2017-2018

  Uwaga Rodzice!

  W związku ze zmianą przepisów prawa oświatowego Rekrutacja do Gminnego Przedszkola w Podegrodziu odbędzie się w późniejszym terminie .

  Nowości w naborze do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

  Rok szkolny 2017/2018  jest szczególny w zakresie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli (w tym oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych), dlatego należy dokładnie zapoznać się ze zmianami, jakie wprowadziła reforma systemu oświaty.

  Z ustawy o systemie oświaty wykreślono rozdział 2a i z dniem 26 stycznia 2017 r. zaczął obowiązywać rozdział 6 w ustawie - Prawo oświatowe o takim samym tytule - Przyjmowanie do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, publicznych szkół i publicznych placówek.

  Oznacza to, że od 26 stycznia 2017 r. nabór do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i publicznych innych form wychowania przedszkolnego jest opisywany w dwóch ustawach:

  1)  ustawa z 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe – zapisy przejściowe dotyczące roku szkolnego 2017/2018 (czynności podejmowane jeszcze w roku szkolnym 2016/17),

  2)  ustawa z 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (w rozdz. 6 w art. 130-131, 149-150, 152-161 znajdują się uregulowania obowiązujące rekrutację dzieci przedszkolnych w okresie przejściowym oraz po zakończeniu zmian w systemie polskiej oświaty).

  Dwie zmiany w zasadach rekrutacji

  Zmiana 1. W ustawie przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe zamieszczono uregulowania przejściowe:

  Wyjątkowo na rok szkolny 2017/2018 nie później niż do dnia 15 kwietnia 2017 r. organ prowadzący  (wójt, burmistrz lub prezydent, który wypowiada się w formie zarządzenia) ma określić:

  1) terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego,

  2) terminy przeprowadzania postępowania uzupełniającego, 

  3) terminy składania dokumentów do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego.

  Także na rok szkolny 2017/2018 organ prowadzący (ustala rada gminy, która wypowiada się w formie uchwały) publiczne przedszkole, publiczną inną formę wychowania przedszkolnego lub publiczną szkołę podstawową nie później niż do dnia 15 kwietnia 2017 r. podaje do publicznej wiadomości:

  1) kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym,

  2) dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów,

  3) liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria.

  Uchwała w tej sprawie, jako akt prawa lokalnego podlega publikacji w dzienniku urzędowym województwa.

  Zmiana 2. W ustawie - Prawo oświatowe zamieszczono nowe uregulowania:

  1) ułatwienie dla dziecka, któremu organ wykonawczy gminy wskazał, jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, oddział przedszkolny w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której dziecko mieszka – to dziecko, jeśli wniosek złożą rodzice, jest przyjmowane do klasy I szkoły podstawowej, w której realizowało roczny obowiązek, bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego,

  2) określenie okresu publikowania list dzieci - listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych oraz kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, podane do publicznej wiadomości, są publikowane nie dłużej niż do czasu upłynięcia terminów odwoławczych, ustalonych w postępowaniu rekrutacyjnym lub postępowaniu uzupełniającym przeprowadzanego w danym roku kalendarzowym.

  Postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, publicznych szkół i publicznych placówek przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora placówki. Dyrektor wyznacza także przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.

  Przewidywany termin rozpoczęcia rekrutacji od 27 marca 2017r.

 • Światowy Dzień Kota

  W dniu 17 lutego 2016 roku nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Kota. W tym dniu nauczyciele starali się rozwinąć empatię do kotów, wśród swoich podopiecznych oraz uwrażliwić ich na potrzeby wszystkich zwierząt. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy właściwie opiekować się zwierzętami oraz okazywać im szacunek. Ponadto każda grupa wykonała przepiękne prace plastyczno-techniczne: maski-kotki, koty z papieru itp Dzieci próbowały swoich możliwości w konkursach w zawijanie kłębka włóczki, czy też picie mleka przez rurkę. Przedszkolakom bardzo spodobał się Dzień Kota.

  {phocagallery view=category|categoryid=43|limitstart=0|limitcount=5|imageshadow=none|imageordering=9}

  więcej zdjęć w galerii

 • Dzień Czerwieni

  W dniu 12 lutego nasze przedszkole "zaczerwieniło" się z powodu obchodzonego przez nas Dnia Czerwieni, nawiązującego do Walentynek. Wszystkie dzieci, a także panie ubrali się w czerwone bluzeczki, koszulki i sweterki. Tego dnia motywem wszystkich działań była czerwień. Dzieci wykonywały pełne fantazji „czerwone” prace. Sale udekorowane były czerwonymi serduszkami. Dzieci tego dnia miały okazję poznać Magiczne słowa; dziękuję, przepraszam, proszę oraz sytuację w jakich można a nawet należy ich użyć. Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych utwierdziły nas w przekonaniu, że dzieci ciekawie i wesoło spędziły czas. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten szczególny dzień.

  {phocagallery view=category|categoryid=42|limitstart=0|limitcount=5|imageshadow=none|imageordering=9}

  więcej zdjęć w galerii

 • Dzień Babci i Dziadka 2016

  Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. W dniach 21 i 22 stycznia w Gminnym Przedszkolu w Podegrodziu odbyły się te wspaniałe uroczystości na Sali Gminnej Biblioteki Publicznej z udziałem Pani Wójt Małgorzaty Gromala . Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych spożyć przygotowany przez mamy dla nich słodki poczęstunek.Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

  {phocagallery view=category|categoryid=41|limitstart=0|limitcount=5|imageshadow=none|imageordering=9}

  więcej zdjęć w galerii

 • BAL KARNAWAŁOWY

  10 lutego w przedszkolu zaraz po śniadaniu Pani Dyrektor zaprosiła dzieci na bajecznie przystrojoną salę, z kolorowo migotającymi świtełkami, na której rozpoczął się bal. Po powitaniu przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje podczas wspólnego tańca w rytmie Poloneza. Dobrą zabawę na balu zapewniały piosenki z repertuaru dla dzieci dobrze znane przedszkolakom i dodatkowo zorganizowane zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach a skoczna muzyka zachęcała ich do tańca. Podczas przerwy w karnawałowym szaleństwie dzici mogły posilić się słodką przekąską i napić soczku.

  Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej usmiechami dzieci, które bawiły się świetnie, tańcząc swoje ulubione i najbardziej wymyślne tańce indywidualnie i grupowo .Taka zabawa odbywa się w naszym przedszkolu co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia szczególnie dla tych najmłodszych.

   

  {phocagallery view=category|categoryid=14|limitstart=0|limitcount=5|imageshadow=none|imageordering=9}

 • BAL KARNAWAŁOWY

  Uwaga! Uwaga Rodzice!

  Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w przedszkolnym balu karnawałowym, który odbędzie się w przedszkolu na sali Gminnej biblioteki w dniu 10 lutego od godz. 9.00-11.00. Stroje karnawałowe mile widziane .

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar naszych imprez przedszkolnych. W dniu 22 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach ze słodkim poczęstunkiem z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na wstępie Dyrektor Przedszkola przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie przybyłą na te uroczystość Panią Wójt Małgorzatę Gromala oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia.
  W podzięce za miłość, cierpliwość, wyrozumiałość i otwarte serce przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych przygotowały programy artystyczne - były wierszyki, piosenki, tańce a także gorące życzenia. Dzieci podziękowały przede wszystkim za wielkie serce okazywane dzieciom przez Dziadków. Seniorzy obdarowali swoje wnuczęta wielkimi brawami, a na ich twarzach widać było wzruszenie. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom drobne upominki w postaci laurek wręczone przez wnuków. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!

  Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tej jakże ważnej uroczystości.

   

  {phocagallery view=category|categoryid=13|limitstart=0|limitcount=5|imageshadow=none|imageordering=9}