skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

Występy Bajkowego Koła Teatralnego

W tym roku przedszkolnym w ramach działającego na terenie Naszego Przedszkola koła teatralnego została przygotowana bajka pt. „Calineczka”. Dzieci, pracownicy przedszkola oraz rodzice włożyli dużo pracy w przygotowanie strojów, dekoracji, aranżacji muzycznej oraz gry aktorskiej. Mali aktorzy mieli możliwość zaprezentowania przedstawienia w trakcie trwania Przeglądu Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie (6 maja 2015 r.), gdzie ich występ został zwieńczony oklaskami oraz nagrodą dla całej grupy artystycznej. Dzięki inicjatywie związanej z obchodami Gminnych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych została nawiązana współpraca z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gostwicy. Dzieci miały możliwość obejrzenia bajki przygotowanej dla nich przez osoby niepełnosprawne (8 maja 2015 r.). W ramach pogłębienia integracji społecznej pani Dyrektor Gminnego Przedszkola w Podegrodziu zaprosiła Uczestników WTZ na występ małych aktorów. 15 maja dzieci miały okazję zaprezentować „Calineczkę” przed osobami niepełnosprawnymi, dziećmi ze żłobka oraz niepublicznego przedszkola „Kraina Bajek”. Pani Kierownik z WTZ w Gostwicy dziękowała za wspólne spotkanie i w prezencie dla dzieci ofiarowała im wiele książek z bajkami mających być inspiracją do dalszej pracy teatralnej. Jednym z najważniejszym ze spotkań było to z ich najzagorzalszymi fanami - czyli rodzicami w ramach Obchodów Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki nie tylko zostały nagrodzone brawami, ale i ciepłymi słowami, przytuleniami oraz buziakami. Kolejny spektakl odbył się 1 czerwca dla dzieci z Gminnego Przedszkola w Brzeznej. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności kolegom w ich wieku. Po występie zostały dzieci spotkały się w salach oraz wspólnie bawiły się na placu zabaw.