skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom

Nasze przedszkole włączyło się w akcję "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" w tym celu przez cały tydzień  z Akademią Przyjaciół Pszczół przedszkolaki poznawały pszczóły i ich pracę oraz czychające na nie zagrożenia.Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jakie dobrodziejstwa płyną od pszczół i zrobią wszystko, żeby mogły one zamieszkać w ich otoczeniu i zadomowić się w domkach, które dla nich zrobiły i postawiły przy klombach z kwiatami i krzewami pod przedszkolem, które będą czekały na pracowitych lokatorów. Chcąc poznać pracę pszczół przedszkolaki odwiedziły przydomową pasiekę i sad jednego z przedszkolaków, gdzie oglądały ule, dowiedziły się wiele na temat pozyskiwania miodu i pracy pszczelarza i otrzymały plastry oraz miód do przedszkolnego kącika. Tworząc go w sali postawiły zgromadzone przedmioty pszczelarza oraz wyroby z miodu i różne produkty pszczele. Pracując jak pszczółki dzieci sklejały i składały plastry miodu, pszczółki, kwiaty, które zawieszone zostały na gazetce aby zachęcić owady do odwiedzania przedszkola. Dzieci i rodzice zapoznały się z Zasadami Przyjaciół Pszczół i zadeklarowały własnymi podpisami chęć przestrzegania ich. Dzięki tematycznej gazetce" Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom" na ktorej zostały zamieszczone informacje ze strony Akademii, rodzice mogli również zapoznać się z wskazówkami dotyczącymi prawidłowych nawyków pielęgnacji ogrodów i dbania o miejsca dla tak drogich nam owadów. W przedszkolu zorganizowany został również"Dzień Pszczółek"w przygotowanie którego włączyli się również Rodzice tworząc dla dzieci piękne pszczółkowe stroje.