skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

MARCHEWKOWY DZIEŃ

Dnia 7 listopada 2014 roku odbywał się u nas „Marchewkowy dzień”. Jednak już dzień wcześniej dzieci samodzielnie przygotowały opaski marchewkowe, które były wykorzystywane podczas zabaw i konkursów. W trakcie „Marchewkowego dnia” przedszkolaki śpiewały piosenkę pt. „Urodziny marchewki". Następnie przedszkolaki jadły surową marchewkę oraz wypiły sok marchwiowy. Atrakcją dnia było wspólne pieczenie ciasta marchewkowego przez grupy starsze. Dzieci zapoznały się z produktami potrzebnymi do wykonania tego ciasta, a także samodzielnie łączyły składniki i je mieszały. Wspólnie z nauczycielkami umieściły ciasto w foremkach. Po upieczeniu wyszły przepyszne marchewkowe babeczki, które przedszkolaki ze smakiem spałaszowały. Jednak nie zapomniały o swoich młodszych kolegach, pracownikach przedszkola i rodzicach, którym również przygotowali po jednej babeczce. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach oraz rozwiązywały rebusy związane z tematyką tego dnia.Teraz dzieci już wiedzą, że marchewka doskonale smakuje na surowo, ale także w formie soku lub przecieru. Świetnie wpływa na cerę i poprawia jej koloryt. 

Dzień Marchewki w grupie IV był naprawdę pomarańczowym dniem! Najpierw  dzieci  dowiedziały się dużo o właściwościach marchewki  - dlaczego należy jej dużo jeść? jakie zawiera witaminy? jak działa na nasze zdrowie? co to jest karoten? Dzieci w pomarańczowych ubrankach piły pomarańczowy sok, wyklejały  wesołe pomarańczowe marchewki a na talerzykach układały  ciekawe marchewkowe kompozycje. Potem była bajka o marchewce, zagadki, a na koniec wszystkie stały się na chwilę marchewkami  tworząc przedszkolne marchewkowe pole. Zabawa była udana .