skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

WAŻNE INFORMACJE

 

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2020/2021

 

Szanowni państwo poniżej znajdują się wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące w naszym przedszkolu od 1.09.2020 r. Prosimy o dokładne zapoznanie się z ich treścią. W zakładce pliki do pobrania /Covid 19/ znajdą państwo procedury przyprowadzania i odbierania dzieci oraz oświadczenia.

 

Oświadczenia rodzica należy wydrukować, podpisać i dostarczyć w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

 

Parking i wejście do przedszkola znajduję się z tyłu budynku przy dziedzińcu.

 

Uprzejmie prosimy aby rodzice w miarę możliwości pierwszego dnia przynieśli następujące rzeczy:

  

1.Podpisane pantofle

 

2.Podpisany komplet ubrań na zmianę (według uznania rodziców w razie zmoczenia, polania się przez dziecko )

 

3.Ze względu na obecną sytuację związaną z Covid-19 prosimy rodziców z grup II,III,IV o przyniesienie podpisanej wyprawki plastycznej (opisana wyprawka znajduje się w zakładce informacje)

 

4.Informacje dotyczące kart pracy do zajęć dydaktycznych i religii, będą podane na zebraniach grupowych, które zorganizowane zostaną w drugiej połowie września ze względu na obecną sytuację pandemiczną.

 

Żywienie dzieci w przedszkolu prowadzi "Gminna stołówka". Dzienny koszt wyżywienia wynosi 8 zł. rodzice pokrywają całość kosztów wyżywienia, bez względu na liczbę posiłków.

 

Aby uzyskać odpis za nieobecność dziecka w przedszkolu, należy zgłosić ten fakt do godz. 8.00, pod nr tel. 18 445 90 67. 

 

Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania przedszkola znajdują się na drzwiach wejściowych do budynku .