skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

Rekrutacja 2021/2022

OGŁOSZENIE

Dyrektor Gminnego Przedszkola w Podegrodziu ogłasza rekrutację dzieci w wieku od 3 do 6 lat do przedszkola na rok szkolny 2021/2022.

,,Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola” wraz z wymaganymi załącznikami ( Oświadczeniami) można pobrać na stronie internetowej www.gp.podegrodzie.pl w zakładce: "pliki do pobrania" - Rekrutacja 

W/w Wniosek wraz z Oświadczeniami należy składać w dniach od 1 do 31 marca 2021r.

Szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji umieszczone są w szatni przedszkolna na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.gp.podegrodzie.pl w zakładce: "pliki do pobrania" - Rekrutacja 

Rekrutacja odbywa się na 28 wolnych miejsc.

BAL KARNAWAŁOWY 2021

Niech żyje bal!!!! jak co roku w przedszkolu odbył sie bal karnawałowy, który dostarczył dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji. Rodzice przygotowali piękne  i niepowtarzalne stroje w których przedszkolaki mogły poczuć się jak postacie z ich ulubionych bajek. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, śpiewały i tańczyły. Dzień ten był wyjątkowy, gdyż nie zabrakło również pysznego  poczęstunku, przygotowanego przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

Miesiąc Styczeń obfitował w piękną  uroczystość.  Święto  Babci i Dziadziusia jest  szczególnym  wydarzeniem zarówno  dla  wszystkich osób posiadajacych wnuczęta jak i dla samych dzieciaczków.  Przedszkolaki włożyły wiele pracy w przygotowanie i zaprezentowanie swoich umiejetności wokalno - tanecznych. Nie zabrakło rownież pięknie zadeklamowanych wierszy  i serdecznie składanych życzeń.  Wszystkie grupy począwszy od maluszków,  aż po zerówkowiczów włożyły wiele serca i wspaniałej dziecięcej  radości,  aby Babcia i Dziadzio mogli cieszyć się i świętować ze wszystkich sił.

 

JASEŁKA 2020