skwiatek

Gminne Przedszkole
w Podegrodziu

.
.
 1. PLAC ZABAW

  Plac zabaw

   

  Przedszkole posiada nowoczesny, bezpieczny plac zabaw, wyposażony w atestowane urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji dwa sprężynowce, wieżę ze sklepikiem, drabinkę oraz huśtawki.

   

  image008

  image005

 2. SZATNIA

  Szatnia przedszkolna

  Na parterze mieści się szatnia dla wszystkich dzieci przebywających w obiekcie.

   

  szatnie

   

 3. SALE ZABAW

  Sale zabaw

   

  s1

  W naszym przedszkolu znajdują się 4 bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne. Na parterze mieści się sala grupy I ( 3-4 latków ) na piętrze znajdują się sale grupy II –(4-5 latków), oraz grupy III i IV ( 5-6 latków ). Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki, są bardzo kolorowe , ozdobione bajecznymi motywami, po to aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo.

   

   

  s3

  s4

  s5

 4. SALA WIELOFUNKCYJNA

  Sala wielofunkcyjna

   

  Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną do zabaw i zajęć dodatkowych: logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej , zajęć teatralnych, plastycznych , terapii pedagogicznej. Sala ta jest bogato wyposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia : lustro do ćwiczeń logopedycznych niezbędne do ćwiczeń buzi i języka, mnóstwo układanek dydaktycznych i przyborów do ćwiczeń narządów mowy. Ścianka manipulacyjna i auto sensoryczne do ćwiczenia zmysłów , tor przeszkód , drabinki, ławeczki materace gimnastyczne, przybory do ćwiczeń, suchy basen z piłkami, stroje teatralne i pacynki , półkę z materiałami plastycznymi. Dzieci spędzają tu czas bardzo aktywnie – wyładowują napięcie i zbędną energię.

   

  swf1

  swf2

  swf3

 5. KĄCIK REGIONALNY

  Kącik regionalny

   

  Poznanie kultury naszego regionu powinno rozpocząć się już w przedszkolu, kiedy dziecko jest otwarte na nowe doświadczenia, a co najważniejsze rozpoczyna się kształtowanie poczucia systemu wartości i przynależności do konkretnego miejsca. Związek z własnym regionem jest sprawą bardzo istotną dla ukształtowania w dziecku poczucia własnej tożsamości. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość.Dzięki prowadzonemu w przedszkolu Kącikowi Regionalnemu pragniemy zachęcić dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzania w nich zainteresowanie swoim regionem i Ojczyzną.

   

  k1

  k2

  k3

 6. ŁAZIENKI

  Łazienki

   

  Łazienki są przystosowana do wieku naszych podopiecznych. Dzięki dobrze dopasowanemu wnętrzu jest ono przyjazne dzieciom i zachęca do nauki samodzielnego korzystania z toalety.

   

  image022

       image023

Rekrutacja 2021/2022

OGŁOSZENIE

Dyrektor Gminnego Przedszkola w Podegrodziu ogłasza rekrutację dzieci w wieku od 3 do 6 lat do przedszkola na rok szkolny 2021/2022.

,,Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola” wraz z wymaganymi załącznikami ( Oświadczeniami) można pobrać na stronie internetowej www.gp.podegrodzie.pl w zakładce: "pliki do pobrania" - Rekrutacja 

W/w Wniosek wraz z Oświadczeniami należy składać w dniach od 1 do 31 marca 2021r.

Szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji umieszczone są w szatni przedszkolna na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.gp.podegrodzie.pl w zakładce: "pliki do pobrania" - Rekrutacja 

Rekrutacja odbywa się na 28 wolnych miejsc.

BAL KARNAWAŁOWY 2021

Niech żyje bal!!!! jak co roku w przedszkolu odbył sie bal karnawałowy, który dostarczył dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji. Rodzice przygotowali piękne  i niepowtarzalne stroje w których przedszkolaki mogły poczuć się jak postacie z ich ulubionych bajek. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, śpiewały i tańczyły. Dzień ten był wyjątkowy, gdyż nie zabrakło również pysznego  poczęstunku, przygotowanego przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

Miesiąc Styczeń obfitował w piękną  uroczystość.  Święto  Babci i Dziadziusia jest  szczególnym  wydarzeniem zarówno  dla  wszystkich osób posiadajacych wnuczęta jak i dla samych dzieciaczków.  Przedszkolaki włożyły wiele pracy w przygotowanie i zaprezentowanie swoich umiejetności wokalno - tanecznych. Nie zabrakło rownież pięknie zadeklamowanych wierszy  i serdecznie składanych życzeń.  Wszystkie grupy począwszy od maluszków,  aż po zerówkowiczów włożyły wiele serca i wspaniałej dziecięcej  radości,  aby Babcia i Dziadzio mogli cieszyć się i świętować ze wszystkich sił.

 

JASEŁKA 2020

MIKOŁAJKI 2020

Wizyta Świętego Mikołaja to chyba najbardziej oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościły 4.12.2020 r. w naszym przedszkolu. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać , już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. We wszystkich grupach spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki przygotowane specjalnie dla niego. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2020

Pasowanie na przedszkolaka odbyło się w naszym przedszkolu 25 listopada 2020 roku. To była wyjątkowa uroczystość, zwłaszcza dla dzieci, które po raz pierwszy przeżywały swój występ. Od samego rana trwały przygotowania, którym towarzyszyły pozytywne emocje. Nasi mali artyści pięknie zaprezentowali w swoich grupach przygotowane wcześniej wierszyki i piosenki. Po części artystycznej nastąpiło oficjalne pasowanie każdego dziecka na dzielnego przedszkolaka przez panią Dyrektor. To było wielkie święto dla dzieci oraz grona pedagogicznego, a także powód do dumy i radości dla rodziców.